Instruments

Flet “HEMISPHERE” Uzdrawiający dźwięk

Tłumaczenie ze strony producenta

http://www.432bamboo.com/the-flute-master/

Fizyka kwantowa pokazała nam inną rzeczywistość, którą stworzyliśmy przy pomocy naszych zmysłów. Uczy nas to, że istnieje nieskończony Wszechświat, w każdym centymetrze przestrzeni. Nowa fizyka mówi nam, że cała materia Wszechświata składa się z atomów, a wewnątrz nich, istnieje świat fal i cząsteczek, który jest niematerialny. Na tle wszelkiej materii, nie istnieje żadna materia, jedynie wibracja.

Dźwięk jest wibracją, a wibracyjne fale podróżują przez pola elektromagnetyczne, wywierając wpływ na wszelkie napotkane organizmy. Dźwięk i fale wibracji wpływają na materię, toteż kiedy ukierunkowujemy je z intencją uzdrawiania, mogą spowodować harmonijne uporządkowanie naszego pola wibracyjnego.

Kiedy jesteśmy chorzy, dzieje się tak dlatego, że jakaś część z nas nie wibruje w harmonii z resztą, z pozostałymi częściami lub środowiskiem. Ten dysonans lub chorobę można wyleczyć siłą woli (intencją) i dźwiękiem, podróżującym do danej części ciała, podnosząc jej wibracje do zdrowszej, wyższej i bardziej zharmonizowanej częstotliwości. Kierując odpowiedni dźwięk do siebie, lub do osoby, którą chcemy wyleczyć, możemy przywrócić optymalną i zdrową wibrację.

Odnajdowanie uzdrawiających dźwięków poprzez pracę z bambusem jest uzdrawiające samo w sobie. Daje nam to możliwość słuchania poza naszym głosem, odnalezienia ciszy w umyśle, bycie obecnym. Każdy instrument posiada potencjał pokazania nam czym jest cierpliwość, tolerancja, akceptacja i miłość, naszą indywidualną przestrzeń uzdrawiania. Tym samym, wibracje każdego instrumentu, wraz z jego historią, z energią bambusa utkaną w jego korzeniach, olejem zintegrowanym w drewnie, z mocą intencji i świadomością Wszechświata, są sztuką wywierania wpływu i przemiany materii: jednolity dźwięk, zdrowie, uniesienie

Dlaczego Bambus?

Odnajdowanie uzdrawiających dźwięków poprzez pracę z bambusem jest uzdrawiające samo w sobie. Daje nam to możliwość słuchania poza naszym głosem, odnalezienia ciszy w umyśle, bycie obecnym. Każdy instrument posiada potencjał pokazania nam czym jest cierpliwość, tolerancja, akceptacja i miłość, naszą indywidualną przestrzeń uzdrawiania. Tym samym, wibracje każdego instrumentu, wraz z jego historią, z energią bambusa utkaną w jego korzeniach, olejem zintegrowanym w drewnie, z mocą intencji i świadomością Wszechświata, są sztuką wywierania wpływu i przemiany materii: jednolity dźwięk, zdrowie, uniesienie

Bambus jest rośliną mocy, mistrzem, który już od korzeni uczy nas o cierpliwości, kontemplacji i wytrwałości. Kiedy nasiona bambusa zostaną posadzone w Matce Ziemi, już na początku przynoszą pierwsze przesłanie: pozornie nic się nie dzieje, ale w tym samym czasie, dzieje się bardzo dużo. To pierwsze objawienie jest częścią uniwersalnego wzorca, w którym jednostka jest też dualizmem, wszystko istnieje tu w tym samym czasie, ale też nie ma nic wokół. Z racjonalnego punktu widzenia, przez siedem lat nic się nie dzieje, wydaje się, że nasiona zostały posadzone, nie dając żadnych owoców. Jednak w ziemi poniżej bambus tka swoje silne korzenie, a kiedy nadejdzie czas, w ciągu zaledwie sześciu tygodni jego pędy nagle wystrzelą w górę osiągając do 30 metrów… po siedmiu latach wewnętrznego wzrostu.

W ten sposób, bambus również uczy nas jak być projekcją od wewnątrz. Najpierw rozwijamy się wewnętrznie, a następnie projektujemy to wnętrze naświat. Bambus ujawnia nam, że jesteśmy częścią kosmosu, ale oddychamy w jedności. Rozciągając się ku niebu, materia bambusa jest dla nas dostępna aby wykonać z niej instrument.

Kiedy rozpoczyna się konstrukcja instrumencie, bambusowa trzcina powinna być oczyszczona i wypolerowana wewnątrz i na zewnątrz, odkrywa się ją warstwami, z których na naszych oczach rodzą się różne rzeczywistości, a chwila obecna staje się kolejną, zawsze taką samą, nawet jeśli wydaje się inaczej, gdy porównujemy je w naszej kontemplacji. Potem przychodzi dostrajanie dźwięku, niezwykle ekscytujący proces, wymagający ogromnej cierpliwości i precyzji.

W ostatnim etapie, oleje wiążą bambusa, tworząc nową materię w jedności życia, aby bambus i rzemieślnik mogli stać się jednym instrumentem. Po zakończeniu pracy nad instrumentem, zdajesz sobie sprawę, że każdy z nich ma inną osobowość i jest zupełnie wyjątkowy, ale jednocześnie zachowuje istotę wielu.

Bambus pochodzi z nasiona. To nasionko rośnie i ostatecznie staje się fletem. Flet grając wydobywa dźwięk, który trwa w czasie jako, jest tchnieniem życia, oddechem stworzenia…

Uzdrawianie

Flet ”Hemisphere” jest dwustronnym instrumentem, którego inspiracja wywodzi się od rdzennych fletów indiańskich, projektowanych specjalnie do celów terapeutycznych. Jest to unikatowy model stworzony przez szamana z Ameryki Południowej, Tito la Rosa. Ten niezwykły instrument jedności posiada 3 terapeutyczne aspekty:

– Dwoistość: fale dźwiękowe są skierowane do obu stron, męskiego i żeńskiego aspektu wszystkich istot, tworząc jedność i harmonię.

– Pozycja: Flet ten został zaprojektowany w taki sposób, że wymaga od gracza przyjmowania pozycji dawania, ofiarowania oraz całkowitej otwartości serca. W taki też sposób działa na słuchacza: otwiera przestrzeń serca.

– Dźwięk: Przez połączenie dwóch dźwięków, powstaje trzeci, unikalna wibracja nazywana “harmonią” lub bitem binauralnym.

Wynikiem jest skoncentrowany stan świadomości, angażujący cały mózg, synchronizacja obu półkuli, gdzie obie półkule mózgowe pracują razem w stanie pełnej zgodności.

Dźwięk fletu “Hemisphere” jest również dostrojony do wzorcowej częstotliwości Ancestral Tuning, 432 Hz (o częstotliwościach muzyki znajdziesz więcej w zakładce Wiedza)

Śpiewające misy kryształowe

Misy kryształowe zrobione są z 99% czystego pokruszonego kwarcu, rozgrzanego do bardzo wysokiej temperatury, żeby następnie wykonać odlew misy. Są dostępne w różnych rozmiarach (od 6 do 24 cali), kolorach (kolory czakr, oszronione, przezroczyste). Emitują czysty, silny rezonans. Przy pocieraniu/grze na nich wibrują tak silnie, że nawet z odległości 10 cm można poczuć mrowienie. Większe misy wydają silniejszy pogłos, z dłużej utrzymującym się dźwiękiem z powodu rozmiaru i ilości zawartego kwarcu. Ton misy nie zależy od jej rozmiaru, jednak większe misy wydają dźwięki niższych oktaw. Każda z mis poddawana jest cyfrowej identyfikacji dźwięku. W zależności od indywidualnych potrzeb misy o różnych dźwiękach będą przyciągać swoim dźwiękiem.
Zestaw siedmiu mis (zdjęcie powyżej) od nuty C (największa, czerwona) do B (fioletowa) korespondują z ośrodkami energetycznymi człowieka (tzw czakrami, więcej o czakrach i koloroterapii/dźwiekoterapii tu:…). Cały set jest zsynchronizowany ze sobą, dźwięki dwóch mis grających jednocześnie maja konkretny wpływ na ciało człowieka.

Misy są skutecznym narzędziem działania terapeutycznego i relaksu. Posiadają właściwości wzmacniania, magazynowania, przekazywania i przetwarzania energii wywołujące zmiany w życiu.
Połączenie dźwięku mis z intencją dostosowaną do potrzeb klienta wzmacnia efekt terapeutyczny.

Kryształy:
Piasek kwarcowy połączony w odpowiednich warunkach środowiska (ciśnienie, temperatura i energia) z wodą staje się kryształem kwarcowym. Kryształy kwarcowe posiadają wiele właściwości fizycznych: wzmacniają, przekształcają, magazynują, skupiają i przekazują energię. rezulatem tych właściwości jest, żeby wymienić tylko kilka, działanie mikrofonów, radia, telewizji, zegarków, narzędzi laserowych czy komputerów.
Nasze ciała są w swojej strukturze również krystaliczne. Gdy pracujemy z kryształem ma on dogłębny wpływ na organy w ciele, tkanki, komórki, tak samo jak na system metaboliczny, hormonalny czy krążenia.
W połączeniu z intencją (myślą, która jest formą energii), nasze myśli stają się na bardziej harmonijnymi formami, które zmieniają frekwencje fal mózgowych, pokazując możliwości rozwoju świadomości.

Efektem kąpieli w dźwięku mis kryształowych jest bardziej skoncentrowany stan świadomości, relaks na poziomie komórkowym, wzrost kreatywności, polepszenie stanu zdrowia przez dostrojenie komórek ciała do odpowiedniej częstotliwości, uwolnienie blokad emocjonalnych, zharmonizowanie całego ciała-umysłu i ducha, wzrost jakości życia.

http://www.podsmoczymskrzydlem.eu/2016/01/co-miedzy-innymi-bedzie-sie-dziao-pod.html

bibliografia (inspiracje): https://sacredwaves.com/

Harf – lutnia

Instrument wykonany w Pakistanie z drzewa różanego.

Różni się od harfy pudłem rezonansowym.

Ma 22 struny od dźwięku C4 do C7 (jak dźwięki klawiszy pianina).

Dźwięk harf-lutni jest delikatną muzyką niczym potok spływający w górach.

Strojona do częstotliwości 432 Hz. Wykorzystywana podczas Ceremonii Dźwięku,

a także jako tło muzyczne podczas ceremonii, świąt, ważnych wydarzeń.

Bęben szamański

W tradycjach plemiennych bębny używane były do wchodzenia w trans, uzdrawiania, wchodzenia w inne stany świadomości, sięganiu po indywidualną wizje. wielu z nas zna filmy, obrazy szamanów z różnych stron świata, grających na bębnach.

Tutaj będziemy używać bębna do zajęć medytacyjnych statycznych i dynamicznych, przy Ceremoniach Dźwięku i innych aktywnościach. Wszystko po to, żeby jeszcze głębiej dotrzeć do samego siebie.

Dźwięk bębna jest jak dźwięk bicia serca, serca Ziemi i serca Wszechświata łączących sieę w Twoim sercu.Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close